top of page
TROJÚHELNÍKOVÁ ZAHRADA
půdorysy-web2013-Layout1.jpg

Zahrada domu v nové zástavbě má poměrně netradiční půdorys trojúhelníkového tvaru. Rohy trojúhelníku jsou využity k umístění pískoviště a zahradního domku, přičemž obojí je obklopeno zelení a v zahradě tak vznikly malebná zákoutí.

V centrální části zahrady naopak zbylo dost místa pro travnatou plochu ke hrám a volnému pohybu, kam se vejde i trampolína.

1.jpg

Roh trojúhelníku naproti terase je využitý k etážovité výsadbě a na první pohled tak není jasné, kde zahrada končí a kde už začíná vedlejší pozemek. Díky tomuto efektu zahrada působí mnohem větším dojmem, než ve skutečnosti je.

2.jpg

Na terasu navazuje velké pískoviště, které zatím intenzivně využíváno. Až děti odrostou, je v plánu jej nahradit vodním prvkem.

3.jpg

Zahradní domek byl do zahrady zakomponován později na přání majitelů, ale krásně sem zapadne. Roh zahrady tak našel efektivní využití, domek zároveň vytváří soukromí a ještě zbylo místo pro zpevněnou plochu, využitelnou pro různé zahradní práce. Hned vedle je prakticky umístěn zeleninový vyvýšený záhon z dubových pražců.

4.jpg

Předzahrádka sice primárně slouží jako parkovací stání, díky pásu zeleně a betonové dlažbě, která je kombinovaná s kačírkem je však betonová plocha příjemně polidštěna a rovněž je zvýšena zasakovací kapacita pro dešťovou vodu.

bottom of page