top of page
ZAHRADA POD STARÝMI DUBY
půdorys-jezírko.gif
_MG_1348.JPG

Je radost dotvářet zahradu, která už je plná vzrostlých stromů. Aby pak vypadala zahrada útulně a zabydleně, není třeba čekat řadu let, ale pozměněná koncepce pouze podtrhne atmosféru místa a to prakticky okamžitě. Takovým příkladem je zahrada pod starými duby.

Výtvarný prvek dodá každé zahradě osobitost a jedinečnost. Postupně se opět učíme vnímat předzahrádku, jak byla vnímána kdysi. Jako reprezentativní místo, které komunikuje s ulicí a vypovídá něco o majitelích domu. Předzahrádka má být krásná vstřícná a výjimečná. Přesně do takové předzahrádky výtvarný prvek patří.

_MG_1419.JPG
_MG_1363.JPG

A když je dost místa, může být v předzahrádce i jezírko s lávkou přes vodu. Díky přistínění stromy se voda nepřehřívá a kolem prospívají vlhkomilné trvalky, souznící s biotopem.

_MG_1407.JPG
_MG_1350.JPG
_MG_1367.JPG
_MG_1377.JPG
_MG_1383.JPG

Cesta Propojující předzahrádku s hlavní obytnou zahradou je zhotvena z přírodního kamene. Porost keřů a trvalek, kterými cesta prochází vytvářejí pomyslnou bránu do zahrady.

_MG_1394.JPG
_MG_1386.JPG

Terasa obklopená zelení příležitostně slouží i jako hřiště.

_MG_1379.JPG

Reznoucí ocel je použita nejen pro umělecký objekt, ale také pro užitkový záhon. Zahrada je tak propojena jednotnými materiály.

_MG_1345.JPG
bottom of page